O PROJEKTU

Kampaň Tvoje Poprvé vznikla za účelem podpory volební účasti mladých lidí. S blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny 2017, které se uskuteční 20. a 21. října chceme upozornit na nízkou volební účast lidí mezi 18. - 26. rokem pohybující se okolo pouhých 25 %. My Vám neřekneme koho volit, ale chceme ukázat, že volit je pro budoucnost naší země důležité.

Na těchto stránkách najdeš srozumitelné vysvětlení volebního systému, aby tě ve volební místnosti nic nepřekvapilo. Jestli nejsi ještě přesvědčen koho volit, máš možnost využít volební kalkulačku, která díky odpovědím procentuálně určí shodu, která z kandidujících stran či hnutích je ti nejblíž. Anebo se podívej na příběhy ambasadorů projektu a jejich poprvé, třeba tě inspirují a motivují.

Jít volit má smysl. Každé čtyři roky, v případě voleb do Poslanecké sněmovny, máte šanci promluvit do budoucího směřování země. Již 27 let žijeme v demokracii a tvoje generace má konečně příležitost rozhodovat o sobě a své zemi. Chápeme, že politická situace u nás může být frustrující a není lehké vybrat si “svou” stranu, ale věříme, že se rozhodneš podle nejlepšího svědomí a vyjádříš tak svůj názor. Mladí lidé mají potenciál změnit své okolí a něco udělat pro sebe a své okolí. Jít volit zabere jen pár minut, tak proč se nezapojit do aktivního veřejného života?

#tvojepoprve #jataky #spolecne #jdemevolit

ZŮSTAŇ V KONTAKTU

AUTOR PROJEKTU

PARTNEŘI PROJEKTU

PROJEKT PODPORUJÍ

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI